Helios: informační systémy napříště jednotně pod staronovou značkou

Vylepšení z dílny Asseco Solutions představili zástupci společnosti na dnešní tiskové konferenci. Hlavní novinkou se stalo sjednocení všech produktů pod společnou značku Helios. Byly rovněž prezentovány nové technologie.Před necelými dvěma lety přistoupily ke spojení dvě významné softwarové společnosti – česká LCS International a slovenský Datalock. Tím vznikla silná nadnárodní společnost, Asseco Solutions. Obě původní společnosti byly producenty úspěšných aplikací, nejen pro podniky všech velikostí a oblastí podnikání, ale i pro veřejnou správu. Tyto produkty byly zachovány a nadále obchodovány i podporovány. Nyní, po dvou letech, přistoupila společnost Asseco Solutions k sjednocení jejich názvů pod jedinou značku Helios.

Všechny produkty společnosti Asseco Solutions tak budou nazývány jednotně Helios a rozděleny na produktové řady navazující označeními na jejich předchůdce.

Členové česko-slovenského představenstva Asseco Solutions, odpovědní za produkty Helios, zprava doleva: Jiří Hub ( obchod a marketing), Peter Lang (předseda představenstva a generální ředitel Asseco Solutions SR, řízení produktů), Martina Mošková (finance), Stanislav Sýkora (místopředseda představenstva a generální ředitel Asseco Solutions ČR), Radoslav Balvan (vývoj).„Jsme hrdi na to, že udáváme trendy v oblasti vývoje systémů ERP. Nová budoucnost systémů Helios nespočívá jen ve změně názvu. Jejím mottem je zejména technologický náskok a respektování nejmodernějších vývojových trendů,“ říká Peter Lang, předseda představenstva Asseco Solutions a generální ředitel Asseco Solutions SR.

„Klíčový je vývoj plně outsourcovatelných aplikací typu cloudu. Už v současnosti je na trhu první modul, který byl realizován podle této koncepce: PersOn. Ten zákazníkům systémů Helios pro střední a velké firmy poskytuje úplně nové možnosti přístupu zpracování personálních a mzdových informací.“

Stanislav Sýkora, místopředseda představenstva Asseco Solutions a generální ředitel Asseco Solutions ČR (o jeho pozdějších aktivitách informujeme zde), dodává: „Stěžejní pro naše další směřování jsou nejmodernější technologie. S jejich využitím nyní intenzivně pracujeme na vývoji zcela nového produktu pro segment SME. První výsledek chceme představit do dvou let. Další kroky pak budou směřovat k vytvoření plně cloudového typu produktu, protože budoucnost informačních systémů spočívá, podle našeho přesvědčení, v online aplikacích.“

 

Zdroj: Asseco Solutions

 


« předchozí článek další článek »
Komentáře