Raiffeisenbank očekává mimořádný zájem o dotace na technologie

Na přelomu roku se očekává vyhlášení nové výzvy v programu Technologie s možností získat evropské dotace až do výše 45 % způsobilých nákladů. Díky tomu by měly být v České republice významně podpořeny investice firem do obnovy výrobních zařízení a nových technologií. To zvýší konkurenceschopnost nejen firem, ale i samotné české ekonomiky, a vytvoří další pozitivní impuls pro ekonomický růst.Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost byl vyhlášen Ministerstvem průmyslu a obchodu. V rámci tohoto operačního programu bude na přelomu let 2015 a 2016 vyhlášena III. výzva programu Technologie, ve které bude možné žádat o dotaci na investice do nových výrobních zařízení, strojů, nových technologií a specializovaného softwaru. Program se vztahuje na obory podnikání jako zpracovatelský průmysl, stavebnictví, ostatní těžba, zásobování vodou, velkoobchod a maloobchod, IT a telekomunikace, profesní, vědecké, technické, administrativní a podpůrné činnosti a další.

 

O dotaci mohou žádat malé a střední podniky do 250 zaměstnanců s ročním obratem do 50 milionů eur nebo celkovou účetní bilancí do 43 milionů eur (vše konsolidovaně). Míra podpory činí 45 % pro malé podniky do 50 zaměstnanců a 35 % pro střední podniky do 250 zaměstnanců. Firmy mohou získat dotaci od 1 do 30 milionů korun.

 

Dotace se proplácí zpětně až po dokončení plánovaného projektu. Podniky si tedy musí zajistit předfinancování, a to buď vlastními zdroji, nebo například prostřednictvím bankovního úvěru. „Podnikům nabízíme nejen pomoc se získáním dotace, ale také předfinancování a případně i další financování investičních projektů,“ říká produktová manažerka Raiffeisenbank Ivana Nová a dodává: „Program Technologie byl v rámci předchozího dotačního období nejúspěšnějším programem. Proto se i v tomto případě očekává, že alokace bude velmi rychle vyčerpána. Vzhledem k blížícímu se datu vyhlášení programu doporučuji přípravu nepodcenit a s projektem začít co nejdříve.“

Úvodní foto: © tiero - Fotolia.com

« předchozí článek další článek »
Komentáře

27.11.2015, 22:01 Jedis

Mafie, nakonec hlavně přes BIS, ovládá 95% dotací, tedy cca

Mafie,
nakonec hlavně přes BIS, ovládá 90% dotací, tedy cca 118.000.000.000 Kč ročně,
no a to se jim pak hodí... je to jedna síť,
na další trestnou činnost, až po vraždy,
o čemž pochopitelně mafií vyplácení politici mlčí....
Viz Bohouš Sobotka, či známý Vašek Kĺausík, který trans českých podnikatelů spustil...
Ale je to prý dávno...
Čtěte, co je možné v ČR nejen v dotacích: www.destrukceBIS.WZ.CZ
O detaily: BIScontra@hotmail.com
Pak je to doslova naplánovaná bilionová expanze estébáků, kde právě již ani miliony škod na jeden podnik nikdo neřeší!!!

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.