Vzdělávání zaměstnanců: raději příspěvek než úhrada plné výše

Jen 14 % dotázaných vedoucích pracovníků by bylo ochotno uhradit plnou výši finančních nákladů na vzdělání svého zaměstnance. Drtivá většina by volila spíše finanční spoluúčast.Tyto a další údaje vyplynuly z průzkumu agentury IPSOS zpracovaného pro Institut CEMI. Dotazováni byli zástupci středního a vyššího managementu firem působících na území České republiky.

 

Finanční spoluúčast na vzdělávání zaměstnanců, kterou by byli ochotni nejčastěji investovat jak muži, tak ženy, se pohybuje v rozmezí 50 – 79 %. V rozložení respondentů, kteří zvolili tuto variantu, by častěji (60 %) takto motivovali svého podřízeného muži. Ženy zaměstnavatelky byly v této kategorii zastoupeny ze 40 %. Shodné zastoupení obou pohlaví nastalo u varianty spoluúčasti v rozmezí 20 – 49 % nákladů spojených se studiem. Ze všech dotazovaných by tuto míru spoluúčasti zvolilo 22 % respondentů.

 

Plné financování rozvoje svých zaměstnanců by nezvolil ani jeden muž. Ovšem 14 % respondentek by v plné výši své podřízené podpořilo. Z průzkumu agentury IPSOS tak vyplývá, že ženy jsou ochotny do vzdělávání svých zaměstnanců investovat více financí než jejich mužské protějšky.

 

„Řada českých zaměstnavatelů pochopila, že vzdělávání zaměstnanců je důležité pro posun firmy. Současně ovšem přechází na model finanční spoluúčasti. Před několika lety bylo běžné, že zaměstnavatelé platili vzdělávací kurzy v plné výši. Pochopili ale, že zaměstnanec je při vzdělávání daleko silněji motivován, pokud se na těchto aktivitách také finančně podílí. Efektivita se tak zvyšuje ve všech rovinách,“ uvádí k tomuto tématu ředitel institutu CEMI Štěpán Mika.

 

Zdroj: Průzkum agentury IPSOS pro institut CEMI


« předchozí článek další článek »
Komentáře

05.01.2016, 10:13 Kristy_K

RE: Rozhodování

Jančo, to je dobrá volba. Výuka v týdnu je super, sice náročná, pokud sedíš pravidelně v práci až do noci, ale zase máš volné víkendy. Na Business Institutu mě navíc bavily i přednášky s osobnostmi, na které mě zvou i jako absolventku. Teď se těším, co v novém roce vymyslí. :) Držím palce, ať vybereš tu správnou školu!

23.12.2015, 12:35 Janca

Rozhodování

Můj zaměstnavatel mi nabídl částečně uhradit nějaký manažerský kurz, tak asi zvolím od jara MBA. Nechtěla jsem studovat o víkendu, což se stejně u online programů nedá snad nikde vynechat. Tak asi zvolím Business Institut, nabídlo mi ho srovnání škol: http://www.asociacemba.cz/vyhledavani-mba-skol.
Nebo je ještě nějaká další alternativa, kde můžu studovat v týdnu a za rozumnou cenu? Poradíte?

12.11.2015, 12:56 Marek_C

Studium na CEMI

Studium na CEMI vřele doporučuji. Rozhodl jsem se pro obor Executive MBA, který splnil všechny mé nároky na kvalitní studium. Pokud hledáte způsob, jak se profesně dále vzdělávat, je CEMI jasná volba!

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.