ACCA slavnostně představila nové české absolventy

Globální Asociace profesních účetních ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants) udělila na slavnostním večeru 19. května diplomy čerstvým absolventům mezinárodní profesní kvalifikace ACCA.Ceremonie se zúčastnilo 27 nových ACCA členů a jeden člen FCCA (Fellow Chartered Certified Accountant – jde o titul pro seniorní členy ACCA, dostávají ho všichni členové automaticky po jisté době trvaní svého členství v asociaci – v současné době po 3 letech).

„ACCA byla v nedávném průzkumu Millward Brown potvrzena v roli klíčové mezinárodní organizace finančních profesionálů. A svědčí o tom také rostoucí počet jejích členů a studentů nejen v Česku,“ komentuje celou událost Kateřina Benešová, ředitelka ACCA pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.

Stejně jako v roce 2010, také letos se několik českých absolventů zkoušek ACCA probojovalo v rámci celosvětového počtu absolventů čítajícího desetitisíce do první dvacítky. Úspěch pak zaznamenali především zaměstnanci firmy PwC v České republice, kteří se na počtu nejlepších studentů výrazně podíleli.

Množství členů asociace a absolventů mezinárodní profesní kvalifikace ACCA neustálé narůstá. Od listopadu 2010 do dubna 2011 získalo členství 44 nových uchazečů, FCCA titul byl dále udělen 14 ACCA členům. 

 

 

Zdroj: ACCA

 

Úvodní ilustrační foto: © 3desc - Fotolia.com


« předchozí článek další článek »
Komentáře