Asseco Solutions: příklad firmy úspěšně čelící krizi

Rok 2009 byl prvním z těch, v nichž hospodářské výsledky již nepředkládají samostatně dva členové ASSECO Group, ale již společně právě rok staré uskupení Asseco Solutions, vzniklé integrací úspěšných producentů ERP, slovenského Datalocku a české LCS International.Přesto, že loňský rok byl významně ovlivněn celosvětovou hospodářskou krizí, dokázalo uskupení Asseco Solutions vytvořit zisk ve výši 33 milionů Kč. V okamžiku, kdy původní společnosti slaví právě dvacet let od svého vzniku, předkládá uskupení Asseco Solutions, které vzniklo jejich integrací, výsledky prvního roku svého působení na českém a slovenském trhu.

Podobně, jako v předchozím období, byly i v roce 2009 hospodářské výsledky v obou zemích ovlivněny nejvíce segmentem malých a středně velkých firem. To se projevilo i v nezávislém průzkumu Centra pro výzkum informačních systémů, který potvrdil, že produkty z dílny Asseco Solutions jsou lídry této části trhu ERP. Nicméně na pozitivním výsledku loňského roku se nemalou měrou podepsaly i ostatní segmenty trhu, tedy i další produkty z širokého portfolia Asseco Solutions. Novinkou pro Českou republiku byl přitom vstup do segmentu HORECA – hoteliérství a gastronomie.

 

Krize léčí

„Jsem přesvědčen, že právě krize může být v případě mnoha firem faktorem, který je přiměje jít novou, efektivnější cestou,“ řekl včera Stanislav Sýkora, generální ředitel a předseda představenstva Asseco Solutions Česko (o jeho současných aktivitách informujeme zdea pokračoval: „Mnohé z nich již tuto cestu našly, což se projevilo i přístupem jejich managementu k výběru informačních technologií. To je také důvod, proč, navzdory krizi, je naše společnost stále v černých číslech. A to, že jsme se s touto obtížnou situací museli vyrovnávat již v prvním roce svého „života“, nás zjevně posílilo. “

V současnosti v celém Asseco Solutions pracuje zhruba 500 osob. Obrat za rok 2009 činil více než 712 mil. Kč.

 


« předchozí článek další článek »
Komentáře