Do Prahy přijíždí ikona světového byznysu John Browne. Vystoupí na Pride Business Fóru

V rámci festivalu Prague Pride proběhne ve čtvrtek 13. srpna od 13.00 do 17.30 hodin již pátý ročník LGBT byznys akce Pride Business Forum, která se letos zaměří na téma, jak může diverzita pomoci firmám růst.Konference bude probíhat v hotelu Hilton Prague. Hlavním řečníkem bude lord John Browne, bývalý generální ředitel British Petroleum (BP) a autor knihy The Glass Closet: Why Coming Out Is Good Business, kterou zde také představí. Fórum bude moderovat prominentní moderátor z ekonomické redakce BBC Evan Davis. Přednášek a diskuzí se zúčastní také přední představitelé úspěšných světových i českých společností, jako jsou IBM, EY, Ogilvy, Sodexo, Staropramen a další. 

 

Nejenom respektování, ale zejména aktivní podpora diverzity je klíčová pro další úspěch firmy. Různorodí zaměstnanci znamenají pro firmy i různorodější zdroje zkušeností a dovedností. Diverzita ve firmě představuje větší pestrost názorů, různé styly práce a řízení, znalost mnoha jazyků a kultur, a tím i širší možnosti komunikace. Diverzifikované týmy bývají kreativnější a dokáží lépe řešit problémy, protože jsou schopny se na něj podívat z různých úhlů a hledat kreativní postupy další práce. Obecně lze říci, že společnosti, které mají diverzifikovanější pracovní sílu, vybírají z větší skupiny talentů. Tím získávají i rozmanitější znalosti a kvalifikace, což mohou využít ve svůj prospěch.

 

Pride Business Forum je každoroční summit během festivalu Prague Pride, jehož úkolem je pomoci firmám vytvářet více inkluzivní prostředí pro LGBT zaměstnance, dodavatele a zákazníky. Fórum přináší manažerům a byznys profesionálům ojedinělou příležitost ke sdílení zkušeností v otázkách diverzity ve firemním prostředí.

 

Letos bude během celého čtvrtečního odpoledne probíhat série panelových diskuzí moderovaná Evanem Davisem z ekonomické redakce BBC. Hlavním bodem programu bude rozhovor mezi lordem Johnem Browneem a Evanem Davisem o tom, proč je otevřená a inkluzivní firemní kultura směrem k LGBT zaměstnancům, dodavatelům a zákazníkům dobrá pro byznys. Ve spolupráci s evropskou Chartou diverzity v ČR se podařilo do programu zapojit i významné zástupce českého byznysu.

Další přednášky a diskuze budou zaměřeny například na způsoby, jak budovat otevřenou a inkluzivní firemní kulturu, jaká je úloha vedení firem ve vytváření rovných podmínek pro LGBT občany, jak vypadá aktuální situace v ČR a zahraničí na základě nedávných výzkumů a zazní rovněž autentické příběhy LGBT zaměstnanců a zaměstnankyň. Na závěr programu bude od 17:30 do 19:00 probíhat neformální networking, během kterého se účastníci – představitelé a představitelky světového byznysu, lokální manažeři a manažerky, LGBT profesionálové a profesionálky zejména z HR a marketingu – mohou blíže seznámit a diskutovat své zkušenosti.


Lord John Browne, předseda představenstva společnosti L1 Energy, první nezávislý předseda představenstva britské divize společnosti Huawei a bývalý generální ředitel koncernu BP, patří k nejprozíravějším manažerům na světě, který proslul svým strategickým uvažováním. Prostřednictvím řady rekordních fúzí vybudoval ropnou společnost a jako první postavil úspěšnou velkou ropnou společnost v Rusku. Dlouhodobě se angažuje v otázkách klimatických změn, lidských práv a transparentnosti podnikání. Kromě knih Beyond Business (Víc než byznys) a Seven Elements That Changed the World (Sedm prvků, které změnily svět), jež se zabývají tématem vůdcovství, se velké pozornosti těší jeho nové dílo The Glass Closet: Why Coming Out is Good Business. Kniha popisuje homofobii, která se v korporátním světě stále vyskytuje, a její dopady na firemní kulturu, výkonnost a produkci.

 

Vstupné na akci je zdarma, pouze je nutné se předem zaregistrovat on-line na www.pridebusinessforum.cz.


Pozn: LGBT je mezinárodní zkratka, která se používá pro označování leseb, gayů, bisexuálů a transgender osob.

Úvodní foto: archiv redakce

« předchozí článek další článek »
Komentáře