Martin Novák ze společnosti ČEZ vítězem prestižní ankety Finanční ředitel roku 2011

Slavnostním večerem v Grand Hotelu Bohemia a vyhlášením výsledků vyvrcholil včera sedmý ročník udílení prestižního ocenění Finanční ředitel roku. Nejvíce hlasů od členů Klubu finančních ředitelů, Rady Klubu a CFO akademie a tím i titul Finanční ředitel roku 2011 získal Martin Novák ze společnosti ČEZ. Cenu Talent roku 2011 si odnesl Martin Vašek z Hypoteční banky.Výroční cenu Finanční ředitel roku vyhlásil Klub finančních ředitelů letos již po sedmé. Hlavním cílem udílení této prestižní ceny je ocenění mimořádných výsledků v oblasti finančního řízení a zvýšení prestiže, povědomí a významu finančního řízení pro úspěch každé společnosti.

Držitelem ocenění „Talent roku“, které uděluje Rada CFO Clubu, se stal Martin Vašek, člen představenstva a náměstek ředitele ve věcech finančních Hypoteční banky. Rada ocenila především jeho podíl na dosažení vynikajícího hospodářského výsledku 3,2 miliardy Kč v roce 2011, což je o 43 procent více než v roce předchozím.

V hlavní kategorii „Finanční ředitel roku“ vybírali vítěze členové CFO Clubu, Rada Klubu a dále též členové CFO Akademie (oslovení odborníci z prostředí bank a finančních institucí), a to hlasováním na stránkách www.cfoclub.cz, z osmi nominovaných, kteří zde byli podrobně představeni. Při nominacích přihlížela Rada CFO Clubu zejména k hospodářským výsledkům firmy, k podílu na řízení a ovlivnění výsledků společnosti nominovaným či ke zlepšení výkonnosti v oblasti finančního řízení.

Na třetím místě se umístila Helena Hostková, finanční ředitelka a členka představenstva společnosti ČEPRO. Nominována byla za implementaci systému SAP včetně změny některých interních procesů, nastavení procesů k řízení cash flow, revizi controllingového systému a nastavení nového systému reportingu a zahájení implementace manažerského informačního systému.

Druhé místo obsadil finanční ředitel společnosti PEGAS NONWOVENS Marian Rašík. Důvodem nominace byl zejména jeho podíl na přípravě strategie skupiny a zavedení systému řízení pracovního kapitálu s následným pozitivním dopadem na EBITDA společnosti.

Martin Novák, vítěz ankety Finanční ředitel roku 2011Vítězem a v pořadí již sedmým držitelem titulu „Finanční ředitel roku“ se stal Martin Novák, ředitel divize finance a místopředseda představenstva společnosti ČEZ. Nominací bylo oceněno především zajištění finanční stability Skupiny ČEZ v době krize, a to zejména díky správně uplatněné zajišťovací politice v oblasti prodeje elektřiny a zajištění kurzu CZK/EUR. Zásadní bylo také zachování stability ziskovosti, kdy ČEZ zůstal nejziskovější a nejméně zadluženou evropskou energetikou. Zohledněn byl také podíl na zajištění likvidity prodloužením krátkodobého směnečného programu, provedeno bylo také několik úspěšných zpětných odkupů dluhopisů s přefinancováním na delší horizonty splatnosti.

 

Ocenění předal loňský vítěz finanční ředitel společnosti České dráhy Michal Nebeský Dean Brabec, prezident Klubu finančních ředitelů a Managing Partner CEE společnosti Arthur D. Little (na titulním snímku vpravo s vítězem Martinem Novákem)

 

K příjemné atmosféře večera, kterým provázel Jiří Wrobel, přispěl i hudební doprovod v podání jazzové zpěvačky Betty Lee za doprovodu skupiny Cosmic People. Nechyběl samozřejmě ani raut doplněný ochutnávkou doutníků a vybraných druhů šampaňského.

 

Vyhlášení výsledků ankety „Finanční ředitel roku 2011“ předcházel workshop na téma "Jak může IT sloužit finančním ředitelům – nejlepší IT projekty v České republice". O zkušenosti s přínosy nasazení informačního systému PPROI Financial se s přítomnými finančními manažery podělil Radek Páleník, finanční ředitel společnosti Hanácké železárny a pérovny. Hana Žaludová, Change Manager ICT společnosti Letiště Praha následně prezentovala výsledky projektu „Samoodbavovací kiosky CUSS S3 na letišti Praha-Ruzyně“.

 

Letošní program akcí CFO Clubu pokračuje 13. června 2012 diskusním společenským večerem na téma „Očekávaný vývoj na kapitálových trzích“.

 


« předchozí článek další článek »
Komentáře