Michael Hordley novým CEO a šéfem korporátního bankovnictví české HSBC

Dnes bylo oznámeno, že Michael Hordley, CFA, byl jmenován generálním ředitelem a ředitelem korporátního bankovnictví HSBC Bank plc – pobočka Praha. Bude mít za úkol dále rozvíjet banku, pomáhat českým firmám se zapojením do světového obchodu a mezinárodním společnostem při investicích a obchodování na lokálním trhu.Michael Hordley získal zkušenosti s bankovnictvím a risk managementem v HSBC a pro banku pracoval po celém světě, naposledy v Číně, ale také ve Spojeném království, na Normanských ostrovech, v USA a Hongkongu. Do Prahy přichází z Pekingu, kde vedl tým poskytující služby největším mezinárodním klientům působícím v regionu. Předtím působil v Šanghaji a pracoval pro firmy z oblasti spotřebního boží, velkoobchodu, farmacie a médií. Před svou čínskou zkušeností získal rozsáhlé znalosti korporátního bankovnictví a globálního řízení rizik v Hongkongu a New Yorku.

 

HSBC je jednou z největších finančních a bankovních organizací na světě. Její mezinárodní síť se skládá z více než 6 600 zastoupení ve více než 80 zemích a teritoriích v Evropě, Asii a Tichomoří, na amerických kontinentech, na Středním východě a v Africe.

HSBC působí v České republice od roku 1997 a má pobočky v Praze a Brně. Za cíl si klade poskytovat služby sofistikovaným a mezinárodně zaměřeným společnostem a propojit je v rámci mezinárodního obchodu a kapitálových trhů.

 

 

Úvodní foto: © Sebastian Duda - Fotolia.com

« předchozí článek další článek »
Komentáře