Novým partnerem finanční skupiny Arca Capital se stal Rastislav Velič

Finanční a projektový manažer finanční skupiny Arca Capital Rastislav Velič (41) rozšiřuje okruh současných partnerů Pavola Krúpy a Petra Krištofoviča. Souvisí to zejména s hlavními prioritami a směrováním Arca Capital v rámci jednotlivých segmentů a regionů, v nichž skupina působí, jakož i s postupnou specializací jednotlivých partnerů.Rastislav Velič (41)
Předseda představenstva Arca Capital Slovakia. Prokurista a finanční ředitel Arca Investments. Vystudoval účetnictví a auditorství na Ekonomické univerzitě v Bratislavě. Ve finanční skupině Arca Capital působí od roku 1999 a zaměřuje se na projektové financování, rozvoj korporátních vztahů a nejnověji i na spolupráci při řízení investičních fondů. Od roku 2013 je členem investičního výboru fondu kvalifikovaných investorů Nova Green Energy.

 

 

O skupině Arca Capital
Arca Capital je private equity skupina působící především v oblasti venture kapitálu v regionu střední a východní Evropy. Skupina má zastoupení v Bratislavě, Praze, Londýně a v Kyjevě. Toto rozmístění jí dává prostor pro maximální využití mezinárodního know-how při posuzování investičních příležitostí. Cílem podnikání skupiny je generovat kapitálový růst ve střednědobém a dlouhodobém časovém horizontu, při různé úrovni rámce řízení rizik. Společnost se snaží dosáhnout tyto cíle investováním do investičního portfolia neveřejně obchodovaných soukromých společností operujících především v odvětví energetiky a nemovitostí. Investice jsou prováděné s cílem poskytnout financování při založení, rozvoji a přeměně soukromých společností, které demonstrují potenciál pro významný růst. Společnost také může poskytovat návody, odvětvovou expertízu nebo jinou asistenci s cílem napomoci růstu firemního byznysu. Toto se skládá z investic do společností různých finančních stupňů - prvopočáteční financování, rizikový kapitál, odprodej podniku managementu, "mezzanine" financování a investice do bankrotujících nebo bankrotu blízkých firem.

Úvodní foto: Arca Capital

« předchozí článek další článek »

Související články
Komentáře