Novým ředitelem ArcelorMittal Engineering Products Ostrava se stal Ronjey Banerjjee

Vedení dceřiné společnosti huti ArcelorMittal Ostrava, závodu ArcelorMittal Engineering Products Ostrava (AMEPO), se od října změnilo. Novým ředitelem se stal Ronjey Banerjjee (na úvodmím snímku). Nahradil v této funkci Zdeňka Fluxu, který odešel do důchodu. 

Ronjey Banerjjee (33) nastoupil do ArcelorMittal Ostrava už v září 2004 jako specialista v oblasti technického rozvoje do oddělení Technického rozvoje a ekologie. O čtyři roky později, v říjnu 2008, se stal vedoucím oddělení Řízení projektů na úseku investic. V květnu roku 2010 přešel do Polska, kde měl na starosti ekonomický útvar divize BD East skupiny ArcelorMittal. Letos na začátku srpna se stal jednatelem ArcelorMittal Engineering Products Ostrava a 3. října byl jmenován ředitelem společnosti.

„Stát se ředitelem závodu, který je důležitou součástí huti ArcelorMittal Ostrava, je pro mě ctí. Mou snahou bude, abychom našim klientům přinášeli i nadále vysoce kvalitní výrobky a služby v oblasti strojírenství a slévárenství,“ uvedl nový ředitel Ronjey Banerjjee.

 

Ronjey Banerjjee se narodil v indické Kalkatě. Je držitelem bakalářského titulu z univerzity Dr. B. R. Ambedkara v Indii v oboru strojírenská výroba a magisterského titulu z univerzity ve Warwicku (Velká Británie) v oboru management ve strojírenství. Je členem londýnského Institutu strojírenství a technologie.

Ronjey Banerjjee převzal vedení podniku po Zdeňku Fluxovi, který byl v čele společnosti od dubna roku 2011. Ten po dvanácti letech působení v huti nyní odešel do důchodu.

Zdeněk Fluxa zahájil kariéru v dnešní ArcelorMittal v roce 2002 jako vedoucí údržby ve společnosti Válcovny plechu BESS s.r.o., tehdy dceřiné společnosti ArcelorMittal Frýdek-Místek. Po roce se stal jejím ředitelem a v této funkci pracoval až do roku 2010. Poté byl krátkodobě technickým zástupcem ředitele v tehdejší společnosti ArcelorMittal Technotron a v roce 2011 nastoupil do ArcelorMittal Engineering Products Ostrava na místo výrobně-technického ředitele. V dubnu téhož roku byl jmenován ředitelem společnosti, kde setrval až do října 2014.

 

 

 

       
   
     
 

 

 

 

 

 

 

Úvodní foto: AMEPO

« předchozí článek další článek »
Komentáře