Očekává se mimořádný zájem podnikatelů o čerpání evropských dotací

Ministerstvo průmyslu a obchodu v pátek 29.5.2015 ohlásilo tolik očekávané spuštění dotačních výzev do Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Jedná se o nejdůležitější program z fondů EU určený pro podnikatele a firmy. V nadcházejícím období mohou české firmy získat v rámci podpory EU až 120 miliard korun.Nedávný průzkum ČSOB přitom ukázal, že z českých firem si téměř polovina dosud nesáhla na žádnou evropskou dotaci.

 

„Aktuální poptávka investic podpořených evropskými penězi ze strany firemních klientů dosahuje výše 12 mld. Kč. Zaznamenáváme největší zájem o programy Úspory energií, Inovace, Nemovitosti a Potenciál. Očekáváme, že zájem klientů o pomoc s vyřízením evropských dotací bude výrazně růst. Dotační výzvy byly spuštěny teprve minulý týden,“ upřesňuje Jakub Tomaštík, ředitel ČSOB EU Centra.

 

„Velkou výzvou pro firmy je skutečnost, že dochází k navýšení celkového objemu podpory. V tomto programovacím období (2014-2020) to bude 120 mld. Kč (z původních 100 mld.). Výše podpory z fondů EU může dosáhnout ve vybraných programech až 50 % úhrady způsobilých nákladů. Pro firmy se jedná o jedinečnou příležitost, kterou by si neměly nechat ujít,“ uzavírá Jakub Tomaštík.


« předchozí článek další článek »
Komentáře