Registr nespolehlivých plátců DPH se stále plní rychlým tempem

V průběhu ledna přibylo 505 nových nespolehlivých plátců DPH. Jedná se o druhý nejvyšší meziměsíční přírůstek za posledních čtrnáct měsíců.Celkový počet nespolehlivých plátců DPH v ČR se tak ke konci ledna vyšplhal na 7.962. Statistiky dnes zveřejnila poradenská společnost Bisnode, která se zabývá poskytováním ekonomických informací o firmách.

 

„Leden představuje již třetí měsíc v řadě za sebou, kdy v registru nespolehlivých plátců DPH podnikatelské subjekty přibývají velmi rychlým tempem,“ říká analytička Bisnode Petra Štěpánová s tím, že celkový počet firem, které pro své obchodní partnery z pohledu DPH mohou představovat riziko se blíží osmi tisícům, a to i přes to, že se každý měsíc zvyšuje počet firem, které jsou z registru nespolehlivých plátců DPH vymazány. 

 

Nejvíc nespolehlivých plátců je mezi společnostmi s ručením omezeným (6.177, tj. 77,6 procent) a živnostníky (1.199, tj. 15,1 procent). „Podíl živnostníků mezi nespolehlivými plátci DPH mírně klesá, zatímco podíl společností s ručením omezeným v registru roste,“ dodala Petra Štěpánová z Bisnode.


« předchozí článek další článek »
Komentáře