Centra sdílených služeb jsou dobrým startem kariéry pro absolventy

Centra sdílených služeb se nesoustředí již pouze na IT nebo základní finanční operace. Stále více mezinárodních společností zakládá centrum, které zpracovává komplexní finanční operace, řízení cash-flow, ale také otázky týkající se řízení lidských zdrojů nebo řízení zásob.Také proto jsou tato centra kvalitním a pestrým startem kariéry pro absolventy vysokých škol. Navíc v době ekonomického poklesu, kdy je uplatnění absolventů stále komplikovanější. Zaznělo to na konferenci Centra sdílených služeb, kterou v Brně zorganizovala společnost Process Solutions ve spolupráci s Aiesec Brno a ACCA. 

Akce se konala v prostorách Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Finanční centra sdílených služeb jsou v současnosti velmi dynamickým odvětvím a také velmi významným zaměstnavatelem právě v brněnském regionu. Proděkanka Danuše Nerudová proto zdůraznila důležitost spolupráce univerzity a zaměstnavatelů v regionu. Doporučení zaměstnavatelů je nutné reflektovat ve studijních programech univerzit.

 

Který jazyk kromě angličtiny umíte?

Všechna brněnská centra zdůraznila požadavek aktivní znalosti angličtiny a dalšího evropského jazyka. Absolvent vysoké školy nezačíná na manažerské pozici, ale právě v centru sdílených služeb má možnost dle svých schopností a dovedností svoji kariéru nastartovat a do dvou až tří let se na tuto pozici vypracovat, uvedl Petter Frissel ze společnosti Dixons Retail. Centra kladou veliký důraz na rozvoj svých zaměstnanců a investují nejen do školení tzv. měkkých dovedností, ale i schopnosti vést lidi. 

Jak uvedl Pavel Šustek ze společnosti Edwards, je důležité mít kompetentní zaměstnance s relevantními znalostmi, což umožňují právě profesní kvalifikace, jako je ACCA. Na konferenci vystoupila následující centra sdílených služeb z Brna: PPG Industries, Edwards, ABB, Dixons Retails a Gardner Denver.

 

 

Úvodní foto: © Nikolai Sorokin - Fotolia.com

« předchozí článek další článek »
Komentáře