Ministr však řekl, že nejbližším cílem vlády je regulovat směnárny.
Oficiální postoj Jižní Koreje k obchodování s kryptoměnami je v ostrém kontrastu s postojem Číny. Poté, co tato země v loňském roce zakázala fungování směnáren s kryptoměnami, zaznamenaly tamní úřady prudký nárůst aktivity „alternativních míst“ (dle Bloombergu), což vládu přimělo ke zintenzivnění zásahů proti obchodování s kryptoměnami.
Pokud jde o tento druh obchodování, je Jižní Korea významným uzlem. Zprávy o tom, že země neplánuje zakázat místní směnárny s digitálními měnami, mohou být místními i mezinárodními investory vnímány jen pozitivně.
V souvislosti s tím se ve středu vynořila i zpráva jihokorejských celníků, kteří objevili ilegální obchodníky s kryptoměnami v celkové hodnotě téměř 600 milionů amerických dolarů.
Jak zdůrazňuje agentura Reuters, v Jižní Koreji mohou směnárenské služby nabízet jen licencované banky a makléři. Navíc občané a místní společnosti, kteří ze země přesouvají více než 3 tisíce dolarů, musejí vyplnit daňové dokumenty s vysvětlením převodu. Podobné vysvětlení musejí podat i ti, kteří ze země vyvádějí více než 50 tisíc dolarů ročně.
Zdroj: Techspot.com