Škoda Auto VŠ bude vychovávat nové manažery

Soukromá vysoká škola Škoda Auto VŠ otevírá v akademickém roce 2016/2017 nový studijní obor. Díky smlouvě s Unicorn College se studenti mohou vzdělávat v navazujícím magisterském cyklu oboru Podniková ekonomika a management provozu v Praze.Magisterský obor Podniková ekonomika a management provozu je výsledkem první spolupráce mezi Unicorn College a Škoda Auto Vysoká škola. Smlouvu o ní podepsali již v červenci minulého roku majitel společnosti Unicorn Vladislav Kovář a Bohdan Wojnar, člen představenstva Škoda Auto.

 

Škoda Auto VŠ podle rektora Pavla Mertlíka hledala dlouho na akademické půdě partnera s podobnou filosofií: „Partnera, který studenty již při studiu propojuje s praxí a připravuje je tak i na nejnáročnější výzvy, se kterými se na trhu práce setkají. Toho jsme nalezli právě v Unicorn College. Věřím tak, že spolupráce mezi Škoda Auto Vysokou školou a Unicorn College bude pro studenty, absolventy i pro obě instituce přínosnou.“ Nový obor podle Mertlíka není zaměřen pouze na oblast podnikové logistiky, kvality a provozu, ale studentům dá hlubší vhled i do informačních technologií podniku. „Jde o kombinaci znalostí, která je v dnešní době u zaměstnavatelů velmi žádaná,“ podotýká Pavel Mertlík.

 

Cílem oboru je vychovávat podnikové ekonomy s hlubokými znalostmi v oblasti optimalizace a simulace výrobně-technologických systémů, progresivních metod přípravy a řízení výroby včetně důsledné aplikace počítačové a komunikační podpory. Studenti Škoda Auto VŠ se mohou přihlásit jak do prezenční, tak kombinované formy studia. Délka studia bude dva roky (4 semestry) a zakončeno bude inženýrským titulem. Obor Podniková ekonomika a management provozu má širší studijní zaměření v rámci projektového řízení, projektování dodavatelských a provozních řetězců na základě filozofie The Total Supply Chain výrobního managementu a s ním souvisejícího managementu integrace nákupu, výroby a odbytu.

Úvodní foto: © nyul - Fotolia.com

« předchozí článek další článek »
Komentáře