Václav Potůček se stane novým ředitelem obchodní podpory retailu ČSOB

Novým výkonným ředitelem obchodní podpory retailu ČSOB se stává od 1. 1. 2016 Václav Potůček. Ve funkci nahradí Oldřicha Bartoně, který v rámci pověření řídil tento útvar, a který se přesouvá do Transformační projektové kanceláře ČSOB. Před svým nástupem do nové funkce Václav řídil čtyři roky oddělení nefinančních rizik skupiny ČSOB.„Chci, aby můj nový útvar zajišťoval ucelenou a systematickou podporu retailu ČSOB v jeho multikanálové podobě a pomohl mu tak rychle reagovat na měnící se situaci na bankovním a pojišťovacím trhu. Věřím, že díky letitým zkušenostem z oblasti řízení rizik a compliance pomohu týmu obchodní podpory ve vhodný okamžik využít příležitosti a předcházet možným hrozbám,“ uvedl Václav Potůček.

 

Václav přináší ze svého předchozího postu do retailu ČSOB především schopnost řešit věci rychle a efektivně a jednat se širokým spektrem interních klientů. „Věřím, že jeho schopnost posuzovat věci v širokém kontextu dění v celé firmě bude pro obchodní podporu retailu ČSOB klíčová,“ uvedl Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva skupiny ČSOB odpovědný za retail.

 

Václav vystudoval Právnickiou faktultu Universite Libre de Bruxelles v Belgii a MBA v Czech Management Institute. Absolvoval také manažerský program na prestižní škole Vlerick Business School. Před svým nástupem do ČSOB v roce 2008 vedl oddělení Compliance v českém zastoupení Volksbank, dříve pak působil jako auditor evropských fondů na Státním fondu životního prostředí.

Úvodní foto: ČSOB

« předchozí článek další článek »
Komentáře