Technologický den Tour de Fleet v Dolních Břežanech byl pod heslem Vítejte v budoucnosti

Těsně za hranicí hlavního města se odehrála čtvrtá akce letošní Tour de Fleet. Technologický den v Dolních Břežanech přivítal celkem 212 účastníků a na parkoviště vedle tamního nového špičkového vědeckého zařízení, laserového centra ELI Beamlines, se postavilo 85 testovacích aut. 

Viděno poprvé

 

Odpolední program Technologického dne v Dolních Břežanech, který se konal za nadstandardní přízně počasí, se v zásadě nelišil od klasických a dnes již dobře známých Dnů s Fleetem. Snad jediným rozdílem bylo výraznější zastoupení hybridních automobilů a elektromobilů. A reakce na ně byly většinou velmi příznivé. „Vyzkoušel jsem si například vůz Kia Soul v elektrickém provedení a musím říci, že jsem byl velmi příjemně překvapen. Je to prostorné auto a jezdí se s ním opravdu příjemně. Myslím, že až budu uvažovat o obnově našeho firemního parku, zvážím nákup několika elektromobilů, které by byly určeny pro kratší cesty, kterých absolvujeme poměrně hodně,“ svěřil se například výkonný ředitel společnosti ASV Roman Kovář. Příznivě hodnotila zájem o elektromobily Nissan fleetová manažerka domácího zastoupení této značky Veronika Svobodová, na parkovišti se příliš neohřál ani elektromobil Tesla S a nejnovější generace Toyoty Prius nebo Mitsubishi Outlander PHEV. Velkou pozornost na sebe poutala i futuristická Toyota C-HR, byť zatím pouze ve statické ukázce. A k vidění byl i zcela nový hybridní crossover Kia Niro, který u dealerů také zatím nenajdete.

 

V permanenci byly i konvenční automobily. Zúčastněné automobilky předvedly to nejlepší, mnohdy naprosté novinky, a tak bylo na co se dívat a čím jezdit. V permanenci byl atraktivní model Genesis automobilky Hyundai, který udivoval přítomné manažery jak svým majestátním vzhledem, tak komfortem a výkonností. V neustálém provozu byl i atraktivní Jaguar X-Pace, zájem byl o nový Ford Edge, zcela novou Kiu Optima v provedení kombi nebo Land Rover Discovery Sport. To všechno jsou automobily využívající ve velké míře nejmodernější automobilové technologie a účastníci Technologického dne se tak mohli v praxi seznámit s tím nejlepším, co dnes automobilismus nabízí. Získali tak řadu podnětů a informací pro strategické řízení svých vozových parků.

 

Součástí akce byla i řada partnerů nabízejících služby, které budou vyžadovat i ty nejmodernější automobily. Svůj servisní koncept prezentovala společnost Auto Check Center, možnosti efektivních oprav autoskel prezentovala společnost AG Autoskla, moderní systémy monitoringu provozu vozidel představily společnosti Princip či Sherlog, o pojištění bylo možno v návaznosti na panelovou diskusi dále hovořit na stánku společnosti Allianz. Významnou součástí akce byli prodejci vozidel, kteří zajistili i značnou část testovacích vozů mnoha značek. Akce se zúčastnily společnosti Přerost a Švorc Auto, NH Car, Louda Auto, Autobond Group či AutoPalace Group. Ti všichni přispěli společně s přímým zastoupením značek Hyundai, Jaguar, Land Rover, Toyota, Lexus, Kia, Ford a Nissan k vysoké atraktivitě odpoledního programu Technologického dne 2016, stejně jako atraktivní prostory supermoderního vědeckého pracoviště ELI Beamlines, jehož útroby si navíc mohli zájemci prohlédnout během prohlídky s průvodcem.

 

Příští akce:
Den s Fleetem 2016 Pardubice
Celostátní setkání manažerů pro pořizování a správu vozových parků a dodavatelů odvětví
Hlavní témata: Servis vozového parku, Zimní pneumatiky
Datum konání: 6. října 2016
Program od 9:30, registrace od 8:30
Golf & Spa Resort Kunětická hora, Dříteč 155, 533 05 Dříteč
Další info: www.iFLEET.cz

 

CFO World je mediálním partnerem seriálu Tour de Fleeet.

Úvodní foto: www.ifleet.cz

« předchozí článek další článek »
Komentáře