Tour de Fleet jako barometr trhu

Na Masarykově okruhu v Brně se ve čtvrtek 21. dubna 2016 odehrál úvodní podnik seriálu odborných setkání o pořizování a správě firemních vozových parků Tour de Fleet 2016. Zároveň byla tato akce prvním testovacím dnem ankety Hankook Firemní auto roku 2016, jež je součástí ALD Automotive Fleet Awards. V krásném slunečném dni si atmosféru Dne s Fleetem užívalo téměř 200 hostů, zástupců českých společností nejrůznějších odvětví.
Do areálu brněnského automotodromu se Den s Fleetem vrátil po sedmi letech a byl to návrat více než úspěšný. Zájem manažerů o novinky v oblasti automobilismu a fleet managementu se projevil jak na účasti na prezentacích a odborných přednáškách, tak na počtu testovacích jízd. Hosté Dne s Fleetem měli poprvé o motivaci navíc, neboť své testy aut mohli zaznamenat na testovací karty, které budou na podzim předmětem slosování o osobní automobil v hodnotě 350 000 Kč. Auta, která jednotlivé zúčastněné značky přivezly, tak byla v odpoledních hodinách v neustálé permanenci; občas se stávalo, že na některých stáncích nebylo „ani kolo“. Předběžným odhadem lze hovořit o šesti až sedmi stovkách testovacích jízd.

Zajímavostí brněnské akce bylo i slavnostní defilé automobilů nominovaných do ankety Hankook Firemní auto roku 2016. Automobily, které byly v Brně již k dispozici, obkroužily po Masarykově okruhu dvě čestná kola a zahájily tak symbolicky letošní anketu. Za jejich volanty seděli převážně porotci stočlenné manažerské poroty, pro které to byl také zajímavý zážitek. Kdy se vám poštěstí projet si například závodní okruh v lehkém užitkovém automobilu?

 

Tak, jak je tomu již tradicí, patřil dopolední program prezentacím a přednáškám. Po úvodu, který obstaral ředitel vydavatelství Club 91, s.r.o. Martin Mensa, se na řečnickém pódiu postupně vystřídali Marek Píchal ze společnosti Ford Motor Company, Marek Trešl ze společnosti Hyundai Motor Czech, Tomáš Friedel zastupující společnost LeasePlan Česká republika, Richard Plos, šéfredaktor magazínu FLEET Firemní automobily, a Vít Baldík ze společnosti RWE, a.s.

 

Odpolední část se pak již nesla v duchu intenzivního testování vozidel i diskuzí na stáncích partnerů akce, kteří zde prezentovali hostům Dne s Fleetem své produkty a služby. Ještě půl hodiny před oficiálním ukončením akce byl na parkovištích a výstavních plochách čilý ruch, což svědčilo o tom, že hosty letošní první Den s Fleetem zaujal. Možná i z toho důvodu, že velká část z nich byla na této akci vůbec poprvé.

 

Úvodní foto: Tour de Fleet 2016

« předchozí článek další článek »
Galerie

Komentáře