Smartphone – kamarád na dvě hodiny denně

 Autor: © Oleksandr - Fotolia.com
Že mobilní telefony už dávno neslouží jen k telefonování, to už tuší skoro každý. Ale k čemu je nejčastěji používáme? Které aplikace máme nejraději, s kterými trávíme nejvíce času a za které utrácíme nejvíce peněz?
8. 2. 2013

Sdílet


12% konzumace obsahu
Společnost BI Inteligence zanalyzovala využívání mobilních telefonů v roce 2012. Američané skrze smartphony prohlédnou cirka 12% podíl celkového mediálního obsahu. Jak vidno, přístup k informacím na webu se od dob, kdy jediná solidní cesta vedla pouze přes televizi nebo ADSL, velmi usnadnil. Pro představu, ještě v roce 2009 „telefonní“ podíl dosahoval pouze 4 %.

 

Kdo si hraje, nezlobí
Jak už bylo řečeno, vyjma telefonní komunikace svůj smarpthone lidé využívají i k ostatním úkonům, nad kterými denně stráví 127 minut. Nejvíce se vyžívají v hraní her, které s rostoucí hardwarovou a softwarovou úrovní vytlačují ostatní herní zařízení, a kterým věnují cirka 54 minut denně. AppStoru a Google Play (které se analýze podrobily) z prodeje aplikací plyne až sedmdesát procent celkových zisků.

 

Sociální sítě, počasí a ti ostatní
Hned 26 % času s mobilním telefonem v ruce strávili uživatelé na sociálních sítích. Potvrzuje se tedy, že ke slovu mobilní telefon už se úzce nevážou jen slova jako operátor, paušál nebo volání, ale právě i Twitter nebo Facebook. Sociální sítě se stávají neoddělitelnou součástí mobilních služeb.
Zpráva také tvrdí, že 46 % uživatelů mobilního internetu si alespoň jednou přes telefon vybralo svou emailovou schránku, 40 % použilo aplikaci týkající se počasí. Hned 29 % vlastníků smartphonů si díky mobilnímu internetu na svém zařízení čte zprávy nebo poslouchá muziku. Na rozdíl od České republiky funguje v USA služba Spotify, takže přístup k hudbě online je o mnoho snazší. Co se videa týče, průměrný „smartphonista“ se na svém gadgetu podívá cirka na hodinu záznamu týdně.