Do akcelerátoru Start it @ČSOB nastoupilo prvních deset inovativních firem

ČSOB vybrala deset účastníků do první vlny vlastního akceleračního projektu. Od poloviny dubna mohou zástupci zvolených inovativních firem po dobu šesti měsíců využívat zázemí co-workingového centra a banka jim poskytne mentoring přímo na míru.Do finální desítky porotci navrhli tyto startupové projekty: AutoOffice, Boxtrap Security, Envirostyl, Koala42, Keyguru, Pingl, PrPom, Mebster, Supernova a Zaparkuju.cz.

 

„ČSOB je tradičně s podnikatelským prostředím v Česku úzce provázána, náladu malých a středních podniků pravidelně zkoumáme a často jsme stáli u zrodu úspěšných a zajímavých projektů. Nyní přirozeně navazujeme akcelerátorem Start it @ČSOB a už nyní se potvrzuje, že o kvalitní projekty nebude nouze,“ říká Petr Hutla, člen představenstva ČSOB, zodpovědný mimo jiné za oblast společenské odpovědnosti.

 

„Startupovým projektům často nechybí energie a snaha dělat něco dobrého pro společnost, což je skvělá zpráva. My jsme se rozhodli pro takové firmy, které během omezeného času dokázaly věcně odprezentovat svůj podnikatelský záměr a přesvědčily nás o jeho životaschopnosti a kvalitě realizačního týmu. Už se moc těšíme na společnou práci,“ říká Zuzana Paulovics, Start it @ČSOB leader.

 

Výběr probíhal v rámci takzvaného Pitch Day. Zástupci firem měli tři minuty na to, aby porotce přesvědčili o udržitelnosti a originalitě svého záměru. V pětičlenné porotě zasedli jak zástupci banky, tak externí odborníci. Nezávislý porotce Filip Molčan, jehož společnost Good Sailors dává příležitost talentovaným hendikepovaným lidem, byl s úrovní Pitch Day spokojen: „Většina přihlášených startupů byla pro mne milým překvapením – jak kvalitou nápadů, tak lidmi, kteří za nimi stojí. Je úžasné, že u nás vzniká tolik skvělých firem, které nehledají jen rychlé zbohatnutí, ale chtějí pomoci s dlouhodobým a udržitelným podnikáním," říká Molčan, který má bohaté zkušenosti i ze Silicon Valley.

 

Start it @ČSOB vychází ze Start it @KBC, projektu mateřské společnosti, který je největším akcelerátorem na belgickém trhu. V rámci skupiny KBC byl projekt spuštěn i v Maďarsku. ČSOB tak může díky tomu pomoci startupům růst i na jejich první zahraniční trhy.

 

Startupy v prvním kole Start it @ČSOB:

 

  • Boxtrap Security – vyhodnocování kybernetických útoků
  • Pingl – aplikace na objednávání a placení v kavárnách/restauracích
  • Koala42 – startup zaměřující se na gamifikaci vzdělávání
  • Zaparkuju.cz – aplikace, která umožňuje vyhledání, rezervaci a zaplacení parkovacích míst
  • AutoOffice – software na účetnictví, přípravu nabídek a reportů pro řízení firem
  • Envirostyl – startup poskytující konzultace, certifikace v oblasti zero waste
  • Keyguru – systém předávání klíčů pro Airbnb
  • Supernova – pracovní uplatnění pro bývalé špičkové sportovce
  • Mebster – vývoj exoskeletu pro paraplegiky
  • PrPom – kurzy první pomoci školené zážitkem
Úvodní foto: pixabay.com

« předchozí článek další článek »
Komentáře